Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

Žáci oboru Provozní služby navštívili dne 8.6.2022 státní zámek Frýdlant v Čechách. Společně s pedagogy obdivovali stálou expozici zámku, jejíž součástí je mimo jiné např.sbírka zbraní či dýmek. 

Se zájmem si vyslechli výklad průvodce o historii frýdlantského panství a jeho okolí, obohacený o historky z kroniky panovnických rodů. Veliké pozornosti našich žáků se mohly těšit dětské pokojíčky, zámecká kuchyně a nejvíce asi zámecká koupelna. Návštěva zámku byla zakončena pohledem na řeku Smědou a Jizerské hory ze zámecké vyhlídky. Protože již od rána panovalo teplé a slunečné počasí (navzdory pranostice o Medardovi), přišla všem k chuti výborná zmrzlina na náměstí.