Loading color scheme

Jarní měsíce na internátu

Během jara vytváříme hlavně výrobky z proutí zvané pedig. Na celé akci se podílí žáci společně s vychovateli, nejčastěji přes projekt Firmičky, který běží od září na internátě. Dále byli žáci právě s projektem Firmičky na exkurzi v Bakově nad jizerou a v Mnichově Hradišti. Celou akci žáci hodnotili velice pozitivně a přáli by si ji někdy zopakovat.

 

Na začátku května se žáci zúčastnili exkurze na Harcovské přehradě, kde nám pan hrázný vysvětlil, k čemu byla nádrž vybudována, k čemu slouží nyní a ukázal nám prostory, kam se běžní lidé jen tak nedostanou. Je pravda, že některé chlapce zajímaly pouze opalující se slečny na druhé straně břehu, přesto by výletu dali známku mezi jedničkou a dvojkou:-)

 

Exkurzí se zúčastňují také vychovatelé a nechávají se volně inspirovat v keramické dílně v domově s pečovatelskou službou. Spousty výrobků byly velmi jednoduché, přesto velice nápadité.

 

V květnu proběhl Český den proti rakovině. Letos byl věnován rakovině reprodukčního ústrojí mužů a žen. Celkem 20 žáků internátu se dobrovolně zapojilo do prodeje kytiček proti rakovině.