Škola je zřízena podle § 16 odst. 9 školského zákona. Jsme škola zaměřená na poskytování speciálně pedagogické péče v oblasti středního a středního odborného vzdělávání. Nabízíme vzdělání v řadě tradičních řemeslných oborů a specifických oborech vhodných pro žáky a žákyně s kombinovaným znevýhodněním.

Naši žáci a žákyně se vzdělávají v moderním a udržovaném areálu, který nabízí kvalitní podmínky pro teoretickou i praktickou výuku.

Motiv - Úvodní stránka

V rámci výuky odborných předmětů se žáci 2. ročníku kuchařského oboru vypravili 31. května a 7. června na exkurzi do řeznictví Globus.

Vedoucí pan Jiří Vydrář je seznámil s provozem a personálním obsazením řeznictví, ukázal jim, na jaké části se dělí hovězí čtvrtě a vepřové půlky, představil jim vlastní výrobu a ukázal strojové vybavení provozu. Na závěr exkurze čekala naše žáky ochutnávka tlačenky, šunky a dalších dobrot. Také byli informováni o možnosti prázdninové brigády mezi řezníky.